Kuran’ı Türkçe mi dinlemek, okumak gerekiyor, Arapça mı?
22 Mart 2016
Kısa Videolar: COM.TR Nasıl Satın Alınır?
23 Temmuz 2016
Tümü

Ey Kadıköy Belediyesi, kesince ne oluyor bu ağaçları?

Aşağıda göreceğiniz resimler, Kadıköy Belediyesi'ne bağlı 19 Mayıs Mahallesi'nde bulunan Ekin Park'ına ait. Dikkat edin bütün ağaçlar budanmış, 1-2 hafta önce yapıldı bu işlem.

Şunu anlarım, ağaçların daha sağlıklı yetişmesi için bazı dallarını budayabilirsin, gerçi budanan ağaç daha mı sağlıklı olur açıkcası bundan da emin olmamakla beraber (işin uzmanlarına sormak lazım), yinede bazı dallar için (çürüyen) bu işlemi yapabilirsin diye düşünüyorum.

Tam ilk bahar gelecekken, bu ağaçlar çiçek açacakken, hatta aralarında çok güzel dut ağaçları varken, sen gel bırak budamayı, ağaçların tüm dallarını kes. Neden? Bunu neden yaparsın? Zaten orası küçücük bir park, o ağaçların yeşillikleri az da olsa insanın nefes almasını sağlıyor, bir canlılık veriyor ortalığa.

Bu mudur şehircilik anlayışı, park bahçe anlayışı bu mudur Kadıköy Belediye'sinin? Bu nasıl bir zihniyettir. Atatürkçü bir birey olarak, yıllardan beri CHP'den başka bir partiye o vermemiş birisi olarak, hala anlamış değilim...

Güp güzelim parkın haline bakın gerçekten. Yaa 1-2 dalını budarsın ağacın, varsa çürük dallarını elersin, ama ağacıda bu hale getirmezsin ki!!! Bunları yaratan Allah, budanmasını isteseydi sanırım heralde o ağaçlarda da bir mekanizma zamanı geldiğinde devreye girer, bütün dallar otomatikman yenilenirdi. Nasıl köpeklerin tüyleri 6 ayda bir dökülür yenileri çıkar otomatikman, aynı şekilde ağaçlarda da aynı durum oluşurdu.

Ben hayatımda böyle bir şey görmedim, birileri geliyor, 1 gün içerisinde tüm ağaçları buduyor... Dut ağacını neden buduyorsun? Amaç ne? yerleri kirletiyor ve temizlemekten yoruldun ondan mı?

Yazık hakkaten yazık... Güzelim park bildiğin mezarlık havasında. Bunun adı şehircilik mi? Ne? Kimse de itiraz etmez mi bu durumlara...

Yazık..

Yazar Hakkında


Murat Atıf Sayar

İş Geliştirme, Proje Yönetim, E-Ticaret, Pre-Sales


Murat Atıf Sayar Konya'da doğdu. 1991'de katıldığı 1 yıllık programcılık eğitimi sonrasında Abant Üniversitesinde Turizm ve Otelcilik okuyarak, bilişim dünyasına giriş yaptı. Büyük Ankara Oteli (Bugünkü adıyla Rixos), MNG Holding, Sevgi Holding, Bayındır Holding bünyelerinde Ankara'da IT uzmanı olarak görev yaptı, İstanbul'da VBT Bilgi Teknolojilerinde Ürün Uzmanı, Proje Yöneticisi, Satış konularında çalıştı. Kriweb Hosting firmasında Genel Müdürlük yaptı, INTERCOMP firmasında İş Geliştirme Müdürü ve E-Ticaret Yöneticisi olarak çalıştıktan sonra halen TRN Teknoloji firmasında Kanal Satış Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Yorumlar

Yazar Hakkında